Czy przed naświetlaniem trzeba czymś smarować zmiany?

Dzień dobry. Od dziecka choruje na łuszczyce a teraz mam 26 lat. Zmiany mam na łokciach, dłoniach (najgorsze pękające na palcach dłoni), trochę na piszczelach, od niedawna też na paznokciach i dla.mnie najbardziej na genitaliach. Chciałbym u siebie zastosować domową terapię NB-UVB. Chciałbym kupić sobie taka mała lampę do naświetlania miejscowego. Stąd kilka pytań. W związku z tym że nie są to rozległe miejsca to czy takie miejscowe naswietlanie ma sens? Jak często naświetlać i jak długo? Podobno NB-UVB jest najbezpieczniejsze ale czy można naświetlać miejsca intymne( żołądź/napletek)? Czy przed naświetlaniem trzeba czymś smarować zmiany?

Lek. Tomasz Budlewski

a czy jest jakieś leczenie ogólnoustrojowe? wskazana wizyta u dermatologa i kierowanie się zaleceniami specjalisty.