Czy przedwczesny wytrysk jest uleczalny?

Witam, czy prawdą jest że Przedwczesny wytrysk jest nieuleczalny i można tylko go zaleczyć . Takich informacji udzielił mi seksuolog.

Tak naprawdę niewiele chorób w medycynie jest całkowicie wyleczalnych, jak sie spokojnie nad tym zastanowić...
Wyjątkiem jest chirurgia i choroby zakaźnie.
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Dzień dobry!

Leczenie farmakologiczne wytrysku przedwczesnego jest skuteczne, a odpowiednio dobrana kuracja sprawia, że efekt leczący utrzymuje się również po odstawieniu leków. Dodatkowym wsparciem może być psychoterapia, która dotyka psychologicznych podstaw wytrysku przedwczesnego (np. stres, lęki itp.) oraz nauka metod treningowych. Oczywiście każdy człowiek i każdy przypadek jest inny, bez osobistego kontaktu oraz równoległej opieki medycznej nie mogę więc zagwarantować, że w Pana sytuacji możliwa jest całkowita i trwała poprawa - bardzo często jednak tak.

Pozdrawiam!