Czy przerzuty raka piersi to wyrok?

Witam! Moja mama miła wykonaną trzy lata temu mastektomię, teraz okazało się, że ma przerzuty do opłucnej, kości i wątroby. Jest to dla mnie wyrok! Proszę o podpowiedź, jakie mogą być rokowania. Z poważaniem, Joanna

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
W przypadku potwierdzenia przerzutów w przebiegu choroby nowotworowej należy myśleć o chorobie uogólnionej. Wówczas rokowanie jest niestety złe.
W takiej sytuacji pozostają jedynie możliwości leczenia poprawiającego jakość życia.
Proponuję pozostać pod opieką onkologa prowadzącego, który powinien zapewnić odpowiednie leczenie przeciwbólowe i poprawiające komfort życia.
Redakcja abcZdrowie.pl