Czy przez te kuracje możliwe są zagrożenia dla dziecka?

Witam. Jestem w ciazy w 8 tygodniu, wczesniej nie podejrzewalam. Wykonywalam 3 zabiegi mezoterapii skory głowy i dodatkowo zażywałam wierzbowice w tabletkach z zalecenia dermatologa. Teraz oczywiscie nie kontynuuje rzadnej z tych kuracji. Czy istnieja przez to jakies zagrozenia dla dziecka ?

Z dużym prawdopodobieństwem nie, ponieważ leki te nie zawierają substancji teratogennych. Co prawda nie zostały przebadane w grupie kobiet ciężarnych i dlatego są w ciąży przeciwwskazane (dotyczy to wszystkich preparatów używanych w medycynie estetycznej) ale często zdarza się, że pacjentki korzystają z różnych zabiegów i suplementów diety a nawet silnych leków nie będąc świadomymi ciąży. Proszę przestrzegać planu wizyt kontrolnych i badań zaleconych przez prowadzącego ginekologa-położnika i nie zamartwiać się na zapas.