Czy przeżywany stres może mieć wpływ na opóźnienie okresu?

Witam. Okres miałam 2.12,14. -5 dni 30.12.14. -5 dni 28.1.15. -6 dni 25.2.15. -6 dni 25.3.15.-5 dni W tym miesiącu powinnam dostać 22 ,23 kwietnia.Dodam ze w tym miesiącu nie odbyłam żadnego stosunku płciowego.W lutym i marcu miałam trochę stresu w pracy.Moje pytanie czy wcześniej przezywany stres może mieć wpływ na spóźnienie okresu.Proszę o szybką odpowiedz. Dziękuję

Stres ma ogromny wpływ na wiele procesów zachodzących w naszym ciele - szczególnie stres długotrwały i/lub o silńym natężeniu. Możliwe jest zatem, że okres spóźnia się Pani właśnie z tego powodu. Jednakże jeżeli jego brak będzie się przedłużał radzę zgłosić się do ginekologa. Pozdrawiam.