Czy przy PCOS można stosować Izotek?

Dzień dobry, Na podstawie USG lekarz ginekolog stwierdził u mnie Zespół Policystycznych Jajników. Czy w moim przypadku izotek to dobre rozwiązanie w leczeniu trądziku? Poprzednia 4 miesieczna kuracja zawiodła (Pani dermatolog stwierdziła że była za krótka - 47kg) Czy jeżeli nie współżyje, muszę stosować antykoncepcje?

Lek. Tomasz Budlewski

tak przy stosowaniu powyższego leku należy stosować antykoncepcję. a jakieś objawy związane z PCOS czy tylko obraz usg?