Czy przy refluksie i zapaleniu żołądka może występować ból w klatce piersiowej?

Witam mialem wczoraj robiona gastroskopie i wynik wyszedl refluks zoladkowo przelykowy oraz zapalenie zoladka i dwunastnicy czy przy tej chorobie moze wystepowac bol w klatce piersiowej promieniujacy do szyi i zuchwy z lewej strony zawroty glowy boje sie ze to serce lekaz rodzinny powiedzial ze na serce jestem zamlody mam 27 lat

Lek. Tomasz Budlewski

Po wykluczeniu przyczyn sercowych wtedy można stwierdzić iż objawy wynikają z problemów żołądkowych

Witam!
Problemy żołądkowo-jelitowe często należą do chorób psychosomatycznych, czyli wywołanych lub pogłębiających się z przyczyn nerwicowych. Dlatego dołączenie terapii p/nerwicowej daje zdecydowanie lepsze efekty lecznicze. Zaburzenia nerwicowe mogą naśladować każdą chorobę somatyczną, ale leczenie jest całkiem inne. Często istnieje eskalacja objawów nerwicowych, czyli dołączają się kolejne. Moim zdaniem wskazana konsultacja psychiatryczna lub psychologiczna.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.