Czy przy stwierdzonym AMD przeprowadza się zabieg na zaćmę?

czy przy stwierdzonym AMD przeprowadza się zabieg na zaćmę i czy taki zabieg poprawi jakość widzenia ? Czy u starszej osoby-83 lata jest szansa zatrzymania AMD, a jeśli to jaką metodę leczenia się stosuje ?

Witam. Zacmę się operuje. Poprawi się komfort życia bo sie polepszy pole widzenia obwodowe i kontrast. Natomiast suche AMD leczy się zachowawcza lub laserem RT a mokre AMD injekcje mi anty Vegf. Pozdrawiam serdecznie