Czy przy takim postępowaniu zabezpieczenie było pełne?

Witam, w mojej ulotce napisane było, że jeśli nie wzięłam jednej tabletki (Y*****) w 3 tygodniu, to są dwie drogi postępowania. Ja wybrałam sposób odstawienia pozostałych tabletek i zrobienie tygodniowej lub krótszej przerwy (u mnie wyniosła ona 6 dni włącznie z pominięciem pierwszej niewziętej tabletki). Tabletki mi skradziono i nie wzięłam dwóch ostatnich z opakowania. Doodam, że wcześniej brałam tabletki przez kilka lat i ani razu nie zapomniałam wziść jakiejkolwiek z nich. Po 6-dniowej przerwie współżyłam, ale bez wytrysku do środka. Czy jestem zabezpieczona i jak duże było ryzyko zajścia w ciążę? Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli przerwa nie była dłuższa niż 7 dni (a pisze Pani, że nie była), to zabezpieczenie jest pełne.