Czy przyczyną bezsenności może być bezdech?

zasypiam dość szybko ale budzę sie po 1-2 godz i juz do rana nie mogę zasnąć , chrapie , czy przyczyna moze byc bezdech? gdzie i jak mogę to zdiagnozować ?

Zaburzenia snu mogą być spowodowane bezdechem ale też ich przyczyną może być depresja.
Proszę się zgłosić do Poradni diagnostyki zaburzeń snu, ośrodek taki z pewnością ma możliwość wykonania badania polisomnograficznego. Może to też być laryngolog specjalizujący się w tego typu problemach.
Proponuje udać się też na konsultację psychiatryczną, bo tego typu zaburzenia snu czyli wybudzanie i brak możliwości zaśnięcia bardziej są charakterystyczne dla depresji.