Czy przyczyną białkomoczu mogą być zatoki?

Witam Czy takie zatoki mogą powodować białkomocz ?? Czy wymagana jest operacja ?? Czy leczenie antybiotykami sterydami ma sens?? Miałem gronkowca w migdałkach i po jego usunięciu białko trochę spadło... Czy to może oznaczać że przez zatoki mam złe wyniki moczu? Oto zatoki: http://fotowrzut.pl/NCRPFKYOKQ Lekarz zaleca septoplastyke i fess.Czy po otwarciu zatok będą one nawracały ?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje kierowac się zaleceniami lekarza prowadzącego co do bialkomoczu proszę koniecznie oznaczyć poziom kreatyniny i udac się do nefrologa