Czy przyczyną problemów ze strony stawu jest właśnie wadliwy zgryz?

Witam, Mam zgryz głęboki, tyłożuchwie oraz niedorozwój żuchwy problemy ze stawem skroniowo - żuchwowym. Obecnie leczę wadę aparatem, który ją pogłębi a za 2 lata operacja wysunięcia żuchwy. Prawdopodobną przyczyną problemów ze strony stawu jest właśnie wadliwy zgryz, ale lekarz stwierdził, że operacja może pogorszyć stan stawu? Lecz jeśli wady nie wyleczę retrogenia się pogłębi a jeżeli wyleczę pogorszę stan stawu?

Zwykle tego typu wady są leczone aparatami, które od dnia nr 1 leczą zaburzenia czynnościowe otwierając zgryz i dokonując repozycji żuchwy. Ciężko jednak stwierdzić jakim aparatem jest Pani leczona. Pozdrawiam