Czy przyjąć szczepienie na Covid po leczeniu antybiotykiem?

Dzień Dobry mam pytanie - miałam na dzisiaj termin szczepienia przeciwko COVID (Pfizer) niestety wizyta została przełożona ze względu na podwyższona temperaturę, które prawdopodobnie była wynikiem zapalenia pęcherza (w wynikach moczu wyszło białko oraz krew). Od dzisiaj tez mam zacząć brać antybiotyki, a dokładniej CETIX. Termin szczepienia mam przełożony na za tydzień - czy branie antybiotyków jest przeciwskazaniem do przyjęcia pierwszej dawki szczepienia? W internecie są różne informacje i sama już nie wiem.

Zachęcam do zapoznania się z kwestionaruszem szczepienia przeciwko COVID-19, jest on dostępny w internecie. Pierwszy zestaw pytań ma za zadanie wykluczyć osoby z aktualną lub niedawno przebytą infekcją. Znajduje się tam pytanie o podwyższoną temperaturę ciała w ostatnich 14 dniach. Zaznaczenie "TAK" powoduje dyskwalifikację ze szczepienia - należy je przełożyć na tyle, żeby można było zaznaczyć "NIE" w dniu szczepienia. Natomiast fakt stosowania antybiotyku sam w sobie nie stanowi przeciwwskazania.