Czy przyjąć szczepienie na Covid po leczeniu antybiotykiem?

Dzień Dobry mam pytanie - miałam na dzisiaj termin szczepienia przeciwko COVID (Pfizer) niestety wizyta została przełożona ze względu na podwyższona temperaturę, które prawdopodobnie była wynikiem zapalenia pęcherza (w wynikach moczu wyszło białko oraz krew). Od dzisiaj tez mam zacząć brać antybiotyki, a dokładniej CETIX. Termin szczepienia mam przełożony na za tydzień - czy branie antybiotyków jest przeciwskazaniem do przyjęcia pierwszej dawki szczepienia? W internecie są różne informacje i sama już nie wiem.
KOBIETA, 27 LAT 2 miesiące temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Zachęcam do zapoznania się z kwestionaruszem szczepienia przeciwko COVID-19, jest on dostępny w internecie. Pierwszy zestaw pytań ma za zadanie wykluczyć osoby z aktualną lub niedawno przebytą infekcją. Znajduje się tam pytanie o podwyższoną temperaturę ciała w ostatnich 14 dniach. Zaznaczenie "TAK" powoduje dyskwalifikację ze szczepienia - należy je przełożyć na tyle, żeby można było zaznaczyć "NIE" w dniu szczepienia. Natomiast fakt stosowania antybiotyku sam w sobie nie stanowi przeciwwskazania.

Lekarz w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty