Czy przyjmowanie fitoestrogenów jest bezpieczne?

Witam. Czy zażywanie tabletek na menopauzę ze względu na zawartość fitoestrogenów w wieku 18 lat (myślę że to nadal wiek dojrzewania? Przynajmniej wydaje mi się ze jeszcze nie dojrzałam fizycznie do końca.) będzie miał jakiś wpływ na rozmiar piersi i czy nie zaszkodzą mi one? Na dodatek łączę je z kozieradką i szyszką chmielu oraz codziennie piję soje wykonuje przez 10min masaż piersi. Proszę o ocenę skuteczności tych działań. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udac się do lekarza ginekologa po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć