Czy przyjmowanie tabletek przez pierwszy tydzień zablokowało wzrost komórki jajowej?

Dzien dobry, Biore tabletki antykoncepcyjne, jednak nie zrobilam 7dniowej przerwy,a 3dniowa i 4tego dnia zaczelam nowe opakowanie w trakcie trwania krwawienia. Niestety z powodu zlego samopoczucia, przestalam po pierwszym tygodniu i po 5ciu dniach dostalam krwawienia z odstawienia. Czy w ogole przez pierwsze dwa tygodnie bylam zabezpieczona bo troche namieszalam w organizmie. Czy branie tabletek przez pierwszy tydzien zablokowalo wzrost komorki jajowej?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli przyjęła Pani tylko 7 tabletek z nowego opakowania, tak naprawdę te dni należy już uznać za niezabezpieczone. Jeśli zatem współżyła Pani w tym czasie, ryzyko ciąży istnieje.