Zanik krwawienia po rozpoczęciu stosowania tabletek Yaz

Witam, zaczelam korzystac z tabletek Yaz. Myslalam ze dostalam okres 26.12, wiec pierwsza tabletke zazylam po godzinie 22 (okolice w pol do), jednak przez cala noc nie wystapilo zadne krwawienie. Zauwazylam krwawienie nastepnego dnia (27.12) w godzinach porannych (okolo 11 rano). Nie przestalam brac tabletek. Czy ta kilkunastogodzinna roznica ma duzy wplyw na efektywnosc antykoncepcji? Ile czasu musze zazywac teraz tabletki, zeby miec pewnosc, ze jestem zabezpieczona?Z gory dziekuje za odpowiedz

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Postąpiła Pani prawidłowo. Jest Pani zabezpieczona - nie ma powodów do niepokoju.