Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Krwawienie podczas 19 dnia przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Stosuję antykoncepcje hormonalna w postaci tabletek ovulastan forte, czy jest mozliwe zebym krwawienie dostala podczas 19 dnia przyjmowania tabletek? (krwawienie takie samo jak powinno wystąpic w 7dniowej przerwie) nie pominełam zadnej tabletki, czy ochrona została zachowana ? czy robić 7 dniową przerwę czy zaczac jesc tabl. z nowego opakowania? czy krwawienie podczas przerwy moze nie wystąpić ? czym moze to byc spowodowane ?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Podczas brania tabletek antykoncepcyjnych może zdarzyć się krwawienie. w tym przypadku należy zażyć pozostałe tabletki i zrobić 7 dniową przerwę. Podczas przerwy krwawienie może być mniejsze. Ochrona została zachowana, jeśli rzeczywiście nie pominęła Pani żadnej tabletki.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy