Wcześniejsze wystąpienie krwawienia podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych oraz przyjmowanie Ketonal i Furaginum

Witam, kończę 4 opakowanie tabletek antykoncepcyjnych MYWY . Tydzień wcześniej bo 20 dnia brania tabletek w tym opakowaniu dostałam okres, normalnie występował przy 3 tabl placebo. w połowie października przyjmowałam antybiotyk z azytromycyną, następnie 9listopada- 7 tabl tego opakowania przez 4dni brałam ketonal forte. nastepnie Przepisana została mi furagina, co strasznie osłabiło apetyt prawie nic nie jadłam. Czy Antykoncepcja została zachowana, dalej mam stosować normalnie tabletki?

Witam,
przyjmowane leki mogły osłabić działanie antykoncepcji - w takim przypadku zwykle zaleca się dodatkową ochronę podczas stosunków w czasie przyjmowania antybiotyków oraz do 7 dni po ich zakończeniu przyjmowania.
Ważne jest aby przyjmować posiłki o stałych porach, aby zachować prawidłowy metabolizm organizmu.