Czy przyjmowanie tego leku dyskwalifikuje mnie jako dawcę krwi?

Czy przyjmowanie uroFuraginum dyskwalifikuje mnie jako Dawcę krwi? Jeśli tak, to na jaki czas?
KOBIETA, 22 LAT 4 miesiące temu

Badania krwi - cholesterol

Cholesterol jest niezbędny w organizmie człowieka. Występują jego dwie odmiany ? dobra i zła. Sprawdź normy dotyczące wyników badań obydwu odmian cholesterolu, a także czym grozi jego nadmiar i niedomiar.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

zgodnie z informacjami podanymi przez Narodowe Centrum Krwi przez cały czas przyjmowania leków oraz przez pewien czas po zakończeniu ich przyjmowania nie można oddawać krwi. Wyjątkiem od tej reguły są witaminy, leki hormonalne przyjmowane podczas menopauzy oraz tabletki antykoncepcyjne.

O szczegóły najlepiej dopytać lekarza, który przepisał dany lek i zna Pani stan zdrowia. Można też zadzwonić lub udać się do centrum krwiodawstwa – tam uzyska Pani najbardziej pewną odpowiedź. Ostateczną decyzję podejmie lekarz przeprowadzający kwalifikację.

Podobne pytania pojawiały się w naszym serwisie. Odpowiedzi na nie znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/oddanie-krwi-po-zazyciu-jednej-tabletki-ospenu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyjmowanie-leku-clatra-a-oddanie-krwi, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosowanie-leku-cyclodynon-a-oddawanie-krwi.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty