Oddanie krwi po zażyciu jednej tabletki Ospenu

Witam, po jakim czasie można oddać krew jak weźmie się 1 tabletka ospenu 1500 w poniedziałek w godzinach porannych, ani wcześniej ani później w tygodniu nie brało się tabletki ? Czy antybiotyki wpływają jakoś na wyniki oddawania krwi ?

Witam!
Proszę zadzwonić do centrum krwiodawstwa, tam najlepiej Pana poinformują. Przyjmowanie leków uniemożliwia oddawanie krwi. Oddać krew można 2 tygodnie po zaprzestaniu przyjmowania antybiotyku ale możliwe że w tym przypadku będzie to inaczej potraktowane.
Przyjmowanie 1 tabletki antybiotyku mija się z celem - antybiotyk to lek działający tylko na bakterie (które rzadko powodują infekcje u dorosłych) a do ich prawidłowego zadziałania potrzebny jest czas - zwykle 5-7 dni regularnego przyjmowania. Zawsze należy pamiętać o przyjmowaniu probiotyku (z apteki) podczas leczenia antybiotykiem. Probiotyk przyjmujemy tak jak napisano w ulotce - trzeba zachować odstęp czasowy od przyjęcia antybiotyku.