Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy przytycie oraz powiększenie i włókniaki w piersiach mogą być wynikiem odstawienia tabletek?

Witam. Mam 20 lat i przez 1,5 roku przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne Diane 35. Kilka miesięcy temu odstawiłam i zauważyłam że znacznie przybrałam na wadze i że z dnia na dzień powiększają się piersi, niestety okazało się że przez źle dobrane tabletki zrobiły mi się włókniaki w piersiach. Czy te skutki uboczne są spowodowane przez odstawieniem hormonów lub przezwlókniaki? (Robiłam test ciążowy i wyszedł negatywny) Dziękuję za odpowiedź :)
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy