Czy retinoidy nie powodują skutków ubocznych?

Dermatologia , Kobieta. 21lat Od 6 lat borykam się z trądzikiem na twarzy. Od zawsze miałam delikatną postać wyprysków , natomiast od miesiąca mam coś w rodzaju wrzodów zapalnych. Bardzo bolą przy dotyku i swędzą . Od niczego nie chcą się goić . Ostatnio trafiłam na artykuł o preparatu BIRETIX DUO , w którym znajdują się retinoidy . Preparat jest bez recepty i producent deklaruje ,że postać retinoidu jest delikatna i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Chciałabym wiedzieć o Państwa czy to prawda ,że każdy retinoid wnika do krwiobiegu ? Czy powinnam zaryzykować ?

Lek. Tomasz Budlewski

powinna udać się Pani do dermatologa aby po badaniu określić odpowiedni rodzaj leczenia