Czy rezonans zdiagnozuje mój problem?

od 2 lat ma uczucie kłucia w powierzchniowej części głowy - dermatolog wykluczył choroby dermatologiczne, neurolog po 6 mce brania leku lamitrin na padaczke i braku poprawy lekarz skierowal mnie na rezonans magnetyczny, co to może być? czy rezonans pomoze postawić trafna diagnozę?

Witam! Wskazane EEG (badanie neurologiczne przypuszczam, że było zrobione). Jeżeli kłucie dotyczy powierzchni głowy i nie ma zmian dermatologicznych, to problem wydaje się być natury nerwicowej. Oczywiście każde dodatkowe badanie powiększa naszą wiedzę i wyklucza inne przyczyny, ale niepotrzebnie rosną koszty i wydłuża się termin uzyskania prawidłowej pomocy. Pomimo negatywnego nastawienia i strachu przed chorobami psychicznymi zalecałbym kontakt z psychiatrą lub psychologiem. Nota bene nerwice zaliczane są do chorób psychicznych (tzw. "mała psychiatria"). Powodzenia W. Łuczkowski.