Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy rozmiar mojego penisa jest odpowiedni?

Mam 14 lat. Jestem normalnego wzrostu i wagi. Mam włosy pod pachą, zaczyna mi broda rosnąć. Mam też włosy łonowe. Moje jądra są, myślę, że normalne, ale problem polega na tym, że mój penis w spoczynku ma może 3 albo 3,5 cm, a w zwodzie 8. Nic się z nim nie zmieniło. A oprócz tego pod penisem mam jakieś krosty. Nie wiem co to może być, na razie nie byłem u lekarza.
MĘŻCZYZNA, 14 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witaj,
Z Twojego opisu wynika, że rozwój drugorzędowych cech płciowych nie jest zaburzony. Nie ma zatem powodu do niepokoju. Jesteś cały czas w trakcie dojrzewania, zapewne nadal rośniesz. Poczekaj, a Twój penis też zwiększy swoje wymiary. Jak na razie jest on prawidłowej długości.
Co do zmian skórnych, bez możliwości obejrzenia prącia, nie jestem w stanie nic powiedzieć. Zapewne zmiany te to grudki perłowate bądź prosaki. Jeżeli obawiasz się, że zmiany te nie są prawidłowe proponuję pokazać je swojemu lekarzowi.
Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy