Czy rozmiarówki rajstop uciskowych mogą się różnić od tych zwykłych?

Dzień dobry. Lekarz zalecił mi noszenie pończoch uciskowych (czekam na operację usuwania żylaków). Z tabeli pomiarów zalecanej firmy wynika, że powinnam wybrać rozmiar bardzo mały bądź mały. To mnie mocno zdziwiło, gdyż na co dzień noszę rajstopy w rozmiarze 4, czasem 3 (mam 170 cm wzrostu, ważę 64 kg). Czy rozmiarówki produktów uciskowych faktycznie aż tak różnią się od tych "zwykłych"? To moje pierwsze pończochy przeciwżylakowe, więc chciałabym dobrać odpowiedni rozmiar. Skąd mam wiedzieć, że ucisk jest odpowiedni, nie za mały, nie za duży? Dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

proszę kierować się zaleceniami lekarza zlecajacego powyższe postępowanie terapeutyczne