Czy rumień na brzuchu oznacza boreliozę?

Witam, Trzy miesiące chodziłam z ogromnym rumieniem na brzuchu, który nie wyglądał jak typowy rumień- po prostu miałam zaczerwieniony brzuch, co jakiś czas zaczerwienienie znikało potem powracało powiększone. Pokazałam lekarzowi, kazał stosować Unidox 200 mg dziennie i zrobić badania ELISA- wyszedł wynik graniczny. Zrobiłam Western-Blota wyszedł wynik pozytywny, zarówno IgG jak i IgM szczególnie IgG p41-128. Czy to już na pewno borelioza? i czy w takiej fazie jeszcze można ją wyleczyć?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli jest dodatni wynik w IgM uznaje się ze świeża infekcje i wtedy leczenie daje najlepsze efekty