Czy rzeczywiście to tylko podrażnienie oczu?

Witam. Od maja a nawet kwietnia mam problemy z oczami. Zaczęło się od chwilowej suchości w soczewkach wiec je odstawiłam i poszłam do lekarza przy okazji na kontrole, zbadał mnie konkretnie i powiedział ze nic nie widzi. Potem w maju oczy mnie piekły i skrzypiały ale po około dwóch tygodniach to ustąpiło. Po kolejnym tygodniu znowu się zaczęło, oczy suche, przez chwile miałam światłowstręt. Znowu udałam się wiec do okulisty innego tym razem ale on twierdzi tylko ze podrażnione i przepisał krople. Czy to rzeczywiście tylko podrażnienie i objawy przejdą tak jak powiedział czy może coś innego i iść znowu na konsultacje? Przyznam ze mocno mnie to meczy, oczy denerwują i martwia

Biorąc pod uwagę statystykę oraz fakt, że objawy pojawiły się w okresie wiosennym, najbardziej prawdopodobnym rozpoznaniem wydaje się być alergiczne zapalenie spojówek. Sugeruję kontakt z lekarzem POZ lub alergologiem i rozpoczęcie leczenia. W tego typu schorzeniach wykorzystuje się leki przeciwhistaminowe (dostępne również bez recepty), sterydy donosowe, a w ciężkim przebiegu również sterydy doustne. Warto wykonać testy alergologiczne. Wbrew obiegowej opinii alergia nie pojawia się jedynie w okresie dziecięcym, objawy mogą wystąpić w każdym wieku.