Dlaczego moje oczy są czerwone i łzawią?

Ostatnimi czasy mam problemy ze wzrokiem. Dokładnie 6 tygodni temu dostałem zapalenia zatok który od 4 tygodni nie leczyłem. Zauważyłem w tym czasie światłowstręt. W tym okresie rowniez złapał mnie maraton migrenowy 5 dni. Zatoki leczę od 2 tygodni i nadal mam światłowstręt. Dostałem antybiotyk i sterydy do nosa. Zauważyłem rowniez zniekształcenie poświaty w okol światła w lewym oku gdy na nie patrzę. Poświata jest też większa. W prawym oku ta poświata jest okrągła jak zawsze w lewym znowu postrzępiona. Gdy są dwa światła obok siebie to są identycznie zniekształcone. Udałem się do okulisty który stwierdził iż mam duże ciśnienie w oczach około 0.29. Możliwe podejrzenie jaskry. Dostałem krople na zmniejszenie ciśnienia w oczach. Czy te dolegliwości wzrokowe będą już ciągle czy jest możliwość zniwelowania światłowstręt i i tej poświaty? Nadal czasami czuję ucisk w zatokach i schodzi z nich woda. Ciśnienie w oczach chyba po zapodaniu kropli już przez pare dni jest mniejsze. Dodatkowo zauważyłem rowniez w lewym i prawym oku że czasami gdy patrzę na światło tak jakbym widział chwilę krople która rozmywa mi je a gdy mrugne znowu wraca do tamtej postaci. Poświata od światła w lewym oku jest zawsze tak samo postrzępiona/ nie kształcona. Często jeszcze przed kroplami miałem lekko przekrwione oczy a w początkowej fazie zatok oczy mi łzawiły. Proszę o udzielenie odpowiedzi. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

z opisanych przez pana dolegliwości wynika,że najprawdopodobniej nakładają się na siebie 2 przyczyny: wysokie ciśnienie śródgałkowe i stan zapalny przedniego odc.oka związany z zapaleniem zatok.

Konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych badań diagnostycznych w kierunku jaskry(pole widzenia,OCT,ew.gonioskopia),stosowanie kropli obniżajacych ciśnienie śródgałkowe-na stałe,przy częstej kontroli wysokości ciśnienia w oku-w celu ustalenia odpowiedniej dawki leku oraz zdiagnozowanie i leczenie stanu zapalnego spojówek/rogówki(?? ).

Należałoby także wykonac u Pana badanie refrakcji w celu wykluczenia wady wzroku.