Czy są inne metody leczenia wrzodów?

Witam, Od 5 lat lecze się na wrzodziejace zapalenie jelita grubego. Codziennie biore assmax 500 2x3 tabl.Moje zaostrzenie choroby zawsze objawia sie w okresie wiosennym, zawsze lekarz wykonywal mi kolonoskopie , oprócz asamax brałam zawiesine doodbytnicza salofalk przez dwa tyg i problem znikal.Rok temu zawiesina w okresie remisji nie pomogla dostalam wiec cortiment sterydy, bralam je przez trzy miesiace.Obecnie moj problem powrócił zawiesina nie pomogla...nadal mam biegunke nawet do 10x dziennie z domiesxka krwi, dodam ze przebywam za granicą dlatego pisze o porade.Dodatkowo od biegunki pojawiły mi sie trzy guzki dookola odbytu,ktore strasznie bola i swedza. Czy sa jakies inne motody leczenia wrzodow?? Co obecnie powinnam zrobic aby problem ustapil??

Lek. Michał Lenard

Niestety, o sposobie leczenia tej choroby musi zdecydować gastrolog, który zna Pani stan kliniczny i ma możliwość Panią zbadać. Sugeruję w miarę możliwości udać się do gastrologa. Pozdrawiam!