Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Metody leczenia żylaków z przetokami

Witam, piszę w imieniu mamy. Od młodych lat zmaga się z żylakami na stopie, obecnie ma duże zgrubienie na stopie, przez to ciężko jest jej dobrać obuwie i największy problem to jest ból nogi. Mama była już u lekarza, który zalecił jej lekarstwa i miała mieć zabieg, ale okazało się, że są to żylaki z przetokami i nikt się nie chce tego podjąć. Aktualnie pozostało mamie tylko przyjmować lekarstwa, które nie zawsze skutkują. Moje pytanie jest takie, czy można podjąć się jakiegoś innego leczenia? Proszę o radę. 

KOBIETA, 58 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Witam serdecznie!

Najskuteczniejszym leczeniem żylaków kończyn dolnych jest leczenie operacyjne - dlatego warto ponownie skonsultować się z chirurgiem naczyniowym w sprawie operacji. Niestety jak żylaki są już obecne leki stosowane są mało skuteczne. Natomiast wskazane jest również stosowanie uciskowych podkolanówek czy pończoch, stopień ich ucisku powinien być dobrany indywidualnie, powinny być one również dokładnie zmierzone. Proszę podczas wizyty u specjalisty porozmawiać również na ten temat. Natomiast proszę pamiętać, że bez możliwości wykonania badania, obejrzenia zmiany i dokładnego zebrania wywiadu nie da się zalecić leczenia.

Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy