Metody leczenia żylaków z przetokami

Witam, piszę w imieniu mamy. Od młodych lat zmaga się z żylakami na stopie, obecnie ma duże zgrubienie na stopie, przez to ciężko jest jej dobrać obuwie i największy problem to jest ból nogi. Mama była już u lekarza, który zalecił jej lekarstwa i miała mieć zabieg, ale okazało się, że są to żylaki z przetokami i nikt się nie chce tego podjąć. Aktualnie pozostało mamie tylko przyjmować lekarstwa, które nie zawsze skutkują. Moje pytanie jest takie, czy można podjąć się jakiegoś innego leczenia? Proszę o radę.

Witam serdecznie!

Najskuteczniejszym leczeniem żylaków kończyn dolnych jest leczenie operacyjne - dlatego warto ponownie skonsultować się z chirurgiem naczyniowym w sprawie operacji. Niestety jak żylaki są już obecne leki stosowane są mało skuteczne. Natomiast wskazane jest również stosowanie uciskowych podkolanówek czy pończoch, stopień ich ucisku powinien być dobrany indywidualnie, powinny być one również dokładnie zmierzone. Proszę podczas wizyty u specjalisty porozmawiać również na ten temat. Natomiast proszę pamiętać, że bez możliwości wykonania badania, obejrzenia zmiany i dokładnego zebrania wywiadu nie da się zalecić leczenia.

Pozdrawiam