Ból, drętwienie i lodowatość nóg przy żylakach kończyn dolnych

Moja mama ma 86 lat i widoczne żylaki na nogach. Tydzień temu po spacerku zaczęła narzekać, że czuje lodowate stopy z niewielkim bólem. Wymoczyła nogi w gorącej wodzie i się zaczęło: Nogi bolały bardzo mocno i i drętwiały przez całą noc. Promieniowało również do rąk i pleców i karku. Po trzech dniach i nocach w bólach które chwilowo ustępowały wezwałam lekarza rodzinnego. Po obejrzeniu i obsłuchaniu oraz zmierzeniu ciśnienia (wszystko w normie), lekarz przepisał mamie następujące lekarstwa: Diclac 50 co 8 godz., otrex 600 1xdziennie na czczo i poltram combo (od bólu). Mama w dalszym ciągu narzeka na ból z tym, że już innego rodzaju. Uczucie wrzenia - rozsadzania, kłucia i drętwienia. Uczucie lodowatości ma w dwóch palcach obydwu nóg (te dwa palce obok dużego palca w nodze) oraz pieczenie z lodowatością na przemian w nogach od kolan w dól. Poza tym bardzo jest osłabiona i poci się albo jest jej zimno. Obecnie Otrex odstawiła (po porozumieniu się z lekarzem), gdyż po tym lekarstwie ból się potęgował. Do jakiego specjalisty się udać? Jak długo podawać ten diclac? Może mimo bólu należałoby podawać ten otrex? (Jeżeli na czczo - to czy można zaraz po zażyciu tabletki coś zjeść?)

Witam!
Aby dokładnie ocenić przyczynę problemu konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu (także odnośnie chorób towarzyszących) oraz zbadanie pacjentki. Problemami krążeniowymi zajmują się chirurdzy naczyniowi, angiolodzy i z takim specjalistą należy skonsultować problem. Zasadniczo jeśli chodzi o leczenie to nie można przez internet modyfikować leczenia, ale diclac ma tu znaczenie przeciwzapalne i przeciwbólowe, a więc w przypadku występowania dolegliwości należy przyjmować lek. Diosmina wykazuje działanie korzystne na układ żylny i jeśli takie jest podłoże to warto ją stosować. W opisanej sytuacji przyczyną może być nie tylko przewlekła niewydolność żylna, ale również przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych, dlatego ważna jest ocena specjalisty, także w celu ustalenia optymalnego leczenia. Pozdrawiam serdecznie!