Czy mogę stosować lek na żylaki kończyn dolnych przy stosowaniu leków na niedoczynność tarczycy?

Witam! Ostatnio wyskoczyło mi dużo pajączków szczególnie na jednej nodze, mam też czasem uczucie ciężkości nóg i wrażenie okropnego gorąca w nogach . 1.Zastanawiam sie czy na takie dolegliwości mogę brać diohespan max? Napisze ponadto ze mam niedoczynnosc tarczycy i biorę letrox50. 2.I kolejne pytanie czy przy tym leku można normalnie spożywać alkohol gdy dohespan biorę w czas obiadu a pije około 21? Z góry dziękuje za odpowiedz

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Diosmina zawarta w preparacie Diohespan max jest wskazana w przypadku wystąpienia objawów przewlekłej niewydolności żylnej (takich jak uczucie ciężkości nóg, nocne kurcze, ból nóg). Jednak uczucie gorąca może towarzyszyć neuropatiom i warto skontrolować to u specjalisty - neurologa. Tym bardziej, że przewlekła niewydolność żylna jest częstszą przypadłością starszych ludzi, a nie młodych dorosłych. Nie ma przeciwwskazań do stosowania diosminy i hormonów tarczycy.