Czy są jakieś preparaty do rozjaśniania blizn?

Czy jest preparat do rozjaśniania blizn ? Witam. Wieku 9 lat uległem wypadkowi, poparzyłem się wrzątkiem 1 i 2 stopień. najgorzej było w okolicach okolicach ud i podbrzusza oraz nad genitaliami gdzie powstała dzika skóra, która mnie mocno swędziała. Wieku 17 lat miałem wycinaną dziką narość oraz przeszczep skóry z pośladka. Niestety ślad pozostał i to dość duży, co sprawiło mi to mnóstwo przykrości, zwłaszcza sytuacjach damsko męskich. Moje pytanie jest następujące. Czy są preparaty które spowodowałyby że skóra zrobiła by się jaśniejsza. Pozdrawiam

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej. Lekarz podczas konsultacji obejrzy stan blizny, zbada ją . I będzie mógł dobrać odpowiednie leczenie.

Bez obejrzenie zmienionej skóry nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie tzn czy potrzebny jest jakiś preparat czy może zabieg np laser CO2 a może RF. Chcąc zastosować jakieś leczenie najpierw musimy poznać przyczynę , która wywołała problem,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel