Czy są jakieś zagrożenia dla ciąży?

Witam czy jeśli wykryto u mnie przeciwciała anty-M o charakterze naturalnym a moja grupa krwi to O RhD i mojego męża tak samo. To czy są jakieś zagrożenia w ciąży? Zero poronień i zero transwuzji.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jest to istotna informacja w przypadku ewentualnych przetoczeń preparatów krwi. Natomiast jeśli chodzi o ryzyko wystąpienia konfliktu serologicznego jest ono minimalne (istnieją pojedyncze doniesienia na ten temat w literaturze fachowej,), więc najprawdopodobniej nie ma powodów do obaw. Nie prowadzi się w takim wypadku profilaktyki, ponieważ nie ma do tego wskazań.