Czy są przeciwwskazania do brania tego leku?

Dzień dobry, jestem 24- letnią kobietą. Od 16 roku życia choruję na padaczkę. Na początku brałam Karbamazepinę - w efekcie czego pojawiła się większa ilość ataków. Sytuacja ustabilizowała się na kwasie walproinowym. W tej chwili biorę Levetiracetam 750mg x2 i nie mam ataków od 7 lat. Trzykrotne badanie EEG w granicach normy. Chodzę na psychoterapię, skąd skierowano mnie do psychiatry. Lekarz zalecił Egzystę 75mg (ze względu na występujące stany lękowe). Prosił abym skonsultowała wcześniej tę decyzję z moim neurologiem, jednak ten jest aktualnie niedostępny. Chciałabym zacząć brać lek, ale nie wiem czy nie ma ku temu przeciwskazań i czy Egzysta nie pogorszy mojej sytuacji z padaczką? Czy po 4 mies. (zgodnie z zaleceniami psychiatry) będę ją mogła bezpiecznie odstawić? Z poważaniem, Agnieszka

Witam! Egzysta, czyli Pregabalina jest lekiem p/drgawkowym, który działa także na emocje i nie wchodzi z dotychczas przyjmowanym lekiem p/drgawkowym w niebezpieczne reakcje. Leki o których Pani wspomniała mogą być stosowane w tym samym czasie. Powodzenia W. Łuczkowski.