Czy są tabletki antykoncepcyjne wspomagające odchudzanie?

Dzień Dobry. Przyjmuję tabletki S***** już od dłuższego czasu, niecały rok, poprawa skóry nastąpiła czy mogłabym prosić swojego lekarza o przepisanie mi nowych tabletek np. takie żebym po nich schudła?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Zmiana preparatu antykoncepcyjnego jest możliwa po zakończeniu dowolnego cyklu podczas stosowania dotychczasowego preparatu.

Dodatkowe efekty wywierane na organizm kobiety (oprócz działania antykoncepcyjnego) przez preparaty hormonalne zależą od odpowiedniego stężenia estrogenu i progesteronu. Możliwy jest dobór preparatu o mniejszej lub większej zawartości hormonów. Jednakże czasami efekty są zmienne osobniczo i trudno przewidzieć, który preparat będzie wykazywał pożądane działanie.

Proponuję porozmawiać z ginekologiem o oczekiwaniach i możliwościach.

Redakcja abcZdrowie.pl