Czy serce dziecka na pewno już nie przestanie bić?

Witam. 10 dni temu usg wskazalo braku bicia serca i zaczęło sie krwawienie i plamienie trwa do dziś . CRL 8.5 mm odpowiadające 6t 5d a dl pecherzyka wokół płodu mialo 2. 5cm. dzisiaj mialam usg czy macica sie oczyszcza. okazuje sie ze ciaza jest dalej, pęcherzyk wokół plodu ma 3cm widac płód ale bez bicia serca. za tydzien kolejne usg i wtedy mam dostać tabletki aby poronne. wiem że serduszko juz nie zacznie bic ale czy to na 100% pewne? chxe sie upewnić zanim przyjmę taką tabletkę. teraz bylby to 10 tydzień ciąży. z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

ew proponuję oznaczyć poziom beta hcg i wtedy udać się do ginekologa, brak lub nieprawidłowy przyrostu beta hcg i powyższe objawy usg należy uznać za pewne