Czy sertralina może wpływać na osłabienie antykoncepcji hormonalnej?

Dzień dobry. Mam następujące pytanie, od 2 miesięcy przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Kontracept, oprócz tego przyjmuję Zolafren (olanzapina), Abilify (arypiprazol) na schizofrenię i Asetin (sertralina) -przeciwdepresyjnie. Czy te substancje, a zwłaszcza sertralina mogą wpływać na osłabienie antykoncepcji? Dwóch lekarzy ginekologów nie udzieliło mi jednoznacznej odpowiedzi. Dodam, że w czasie tych dwóch miesięcy stosowaliśmy z partnerem dodatkowo prezerwatywę.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wymienione leki nie wpływają negatywnie na skuteczność antykoncepcji - nie ma powodów do niepokoju.