Czy skąpy okres to oznaka ciąży?

Mam nieregularne miesiączki, tym razem również się spóźniła, na własną rękę zażywałam duphaston na wywołanie miesiączki. Miesiączka byłam tym razem inna niż wcześniejszą, mało obfita i bardziej to przypominała plamienia. Czy jeśli była bym w ciąży to nawet takie plamienia po zażyciu leku by się pojawiły?? Dodam że 11 dni po teoretycznym zapłodnieniu robiłam test ciążowy ale wynik był negatywny

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jest to raczej mało prawdopodobne, ale jednak przed zastosowaniem Duphastonu powinna Pani skonsultować się z lekarzem. Ze względu na plamienia, które mają nieustaloną przyczynę powinna Pani zgłosić się do ginekologa.