Brak okresu: czy to skutek tabletek?

Witam. Od dnia 13.01 czyli od 1 dnia miesiączki zaczęłam zażywać tabletki C*** na własną rękę ze względu na to, iż moje miesiączki są nieregularne i do dnia dzisiejszego okresu nie dostałam (przestałam zażywać tabletki (po 35 dniach) z uwagi na skutki uboczne m.in. zaparcia, powiększony brzuch). Robiłam dwa testy ciążowe, które nie potwierdziły ciąży. Jestem mężatką i staram sie z mężem o dziecko. Dlaczego nadal nie mam okresu? Czy testy ciążowe mogą się mylić?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
Test ciążowy należy wykonać po 10-14 dniach od stosunku. Wówczas jego wynik jest wiarygodny.
Nie powinna Pani przyjmować leków na własną rękę. Najpierw należy wyjaśnić co jest przyczyną nieregularnych cykli. Najczęściej są to zaburzenia hormonalne.
Powinna Pani w tej sytuacji zgłosić się do ginekologa.
Pozdrawiam.