Czy skolioza powoduje ucisk na nerw w okolicy lędźwiowej?

Witam, jak rozpoznać, czy skolioza powoduje ucisk na nerw w okolicy lędźwiowej? Czy objawia się to bólem, czy też objawy mogą być inne?

Lek. Tomasz Budlewski

Przy skoliozie mogą wystąpic dolegliwości bólowe. To czy powoduje ucisk na nerwy pokażą badania obrazowe tego odcinka. ALe najpierw prosze udac sie do lekarza na zwykle badanie fizykalne, lekarz na jego podstawie zaleci dalsze postępowanie.