Silny ból w okolicy lędźwiowej i skolioza lewostronna

Od 5miesięcy w nocy silny ból okolicy lędźwiowej, w każdej pozycji,najgorzej na plecach,aż do rana. Ciężko podnieść się z łóżka. W ciągu dnia ból ustaje albo zmniejsza się , nie nasila się przy schylaniu, wyprost bez bólu .Ból nie promieniuje, nie boli przy dłuższym siedzeniu.Kilka wizyt u lekarzy, bez skutku. Rtg-skolioza lewostronna miernego stopnia w odcinku lędźwiowym. Wizytę w poradni rehabilitacyjnej mam dopiero w maju, co mogę zrobić do tego czasu ?W jakiej pozycji spać, jak ćwiczyć?

Witam serdecznie,

Powodów Pani dolegliwości może być wiele jak np. choroba krążka kręgowego czyli dyskopatii. Rozpoznanie stawia lekarz prowadzący. Prawdopodobnie w Pani przypadku specjalista rehabilitacji medycznej, który na podstawie badania fizykalnego, objawów kliniczny oraz wyników zleconych badań dodatkowych, postawi ostateczne rozpoznanie oraz ustali dalsze postępowanie. Jeśli dolegliwości nie ustępują, to sugeruję wcześniejszą niż w maju, wizytę u neurologa celem konsultacji.
Może Pani wykonać sobie badanie poziomu witaminy D3 - 25(OH)D3 oraz badanie densytometryczne (gęstości mineralnej kości) celem diagnostyki w kierunku zaburzeń metabolicznych kości - osteoporozy.

Pozdrawiam.