Czy skrzywienie przegrody nosowej jest powodem zapalenia zatok?

dzień dobry ja mam takie pytanie otóż mam problem taki z zatokami mam ciągle zatkany nos katar i zatoki kataru mam bardzo malo prawie wcale a jak juz wysmarkam nos to mam go bardzo mało i taki jest krwawy czasami aam bóle zatok takie ze cala zime od grudnia praktycznie ciągły katar i zapchane zatoki po prostu tragedia jakas ciągle oddycham przez usta wieczny problem mam i bardzo mi to utrudnia funkcjonowanie byłam u lekarza dzisiaj czyli 15.03. 2018 i PAN doktor stwierdził ze nie mam zapalenia zatok ze jest czysto i dostałam leki na alergie momester i clatre kiedyś bralam clatre i mi pomagała więc być może teraz też mam jakąś alergie i pomoże testów nie robilam żadnych więc nie wiem co mnie uczula ale jakiś czas temu nasunęło mi się pytanie czy krzywa przegroda nie jest temu winna bo otóż mam skrzywienie tak mi się wydaje z boku na ścianie boczne prawej dosyc mocno j i mam garba na górze na dole jest raczej prosta bo jak spytalam pana doktora to stwierdził ze mam przewody drozne i przepływ ze można obejrzeć gardło przez nos i wskazać do operacji nie ma i stąd moje pytanie czym te problemy są spowodowane czy tym ze jednak jest to skrzywienie na gorze i to dlatego miałam przewlekłe zapalenie zatoki szczekowej i operacje 5 lat temu po stronie prawej czy jak pociągam nosem i sprawdzam przepływ to powietrze zatrzymuje mi się nawet nie w połowie nosa i czy ciągle przez lata tez wcześniejsze problemy z zatokami to wynik tych alergii ale alergia w zimie trochę to dziwne wiec stąd mojr pytanie czy powinnam iść jeszcze skonsultować to z innym lekarzem ? jeśli tak to jak z nim rozmawiać sugerować ze problem skrzywienia jest na górze i nalegac na skierowanie na zabieg czy jednak w tych okresach takich gdzie może wystąpić jakaś alergia brać leki i czekać aż te objawy ustapia. prosze o jak najszybsza odpowiedz pozdrawiam dodał ze mam 23 lata

Na skrzywioną przegrodę nie pomogą tabletki ani krople, skrzywioną przegrodę leczy prawdziwy laryngolog, chirurg głowy i szyi dłutem i młotkiem. Poszukaj takiego i wyrzuć wszystkie leki do kosza,