Czy skurcze mogą być spowodowane przez stosowanie Chydroksixinum?

Witam od jakiegoś czasu zażywam parogen i triticco. Doraźnie tez chydroksixinum. Ale nie pokoi mnie to ze gdy sie smieje lapia mnie skurcze albo pod zebrami albo z tylu wyżej nerek . Czy to brak witamin czy jest to groźne?

Dzień dobry,

Wśród objawów ubocznych działania Hydroxyzyny nie wymienia się skurczy mięśniowych, a więc przyjmowanie leków nie jest przyczyną w/w objawów.
Parogen może powodować mimowolne skurcze mięśni. Tritico bardzo rzadko łagodne bóle mięśniowe. Myślę, że powinna Pani oznaczyć stężenie potasu, magnezu i wapnia we krwi- najlepiej rano na czczo, bo niewykluczone, że stężenia elektrolitów są zbyt niskie. Jeśli będą poniżej lub w dolnych granicach normy - zalecałbym dodatkową suplementację, dzięki czemu powinna Pani uniknąć dokuczliwych dolegliwości.

Pozdrawiam serdecznie.
Marek Derkacz