Czy skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana, gdy będę zażywać tabletki na noc?

Witam! Wczoraj dostałam okres ok. godziny 10 rano. Zaczynam pierwsze w życiu opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Tabletkę wzięłam o godzinie 21, dlatego, że wolę je przyjmować na noc. Czy skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana, czy nie powinnam tak długo czekać i wziąć tabletkę od razu? Proszę mnie jeszcze upewnić, czy przy tabletkach M*** nie ma różnicy, z którego dnia wezmę tabletkę? Bo zamiast zażyć tabletkę z niedzieli, zaczęłam blister od początku, czyli od poniedziałku. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam, Kornelia

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Skuteczność jest zachowana.
2. Nie ma znaczenia, którą tabletkę Pani przyjęła (wszystkie mają jednakowy skład). Podpisy mają wyłącznie pomóc w regularnym przyjmowaniu tabletek.