Czy skutki uboczne tego leku same ustąpią?

Biorę dziś Zoloft czwarty dzień i wciąż odczuwam jego skutki uboczne - akatyzja, drżenie rąk, uczucie pękającej głowy. Na noc biorę też trittico 25mg i jestem po nim senna cały kolejny dzień. Jutro powinnam zmienić dawkę Zoloftu z 25mg na 50mg, tak zalecił lekarz na początku leczenia. Czy powinnam to zrobić i czekać na działanie leku, czy skutki uboczne ustąpią?

Witam! Leki, którymi jest Pani leczona zaczynają działać po 2 - 4 tygodniach ich przyjmowania. Nieprzyjemne doznania początkowe należy "przetrzymać". Proszę stosować się do zaleceń swojego lekarza leczącego. Oczywiście nie zapominajmy o psychoterapii. Powodzenia i wytrwałości W. Ł.