Czy soczewka mogła zostać źle zamontowana?

Czy możliwe jest to, że w nowych okularach soczewka zamontowana została w nieprawidłowy sposób? Mianowicie kiedy patrzę tylko prawym okiem mam bardzo rozmyty obraz. Kiedy obrócę okulary pionowo nagle obraz jest bardzo wyraźny. Przez to prawym okiem widzę gorzej w okularach niż bez. Nie jestem w stanie nic przeczytać z daleka czy z bliska, dosłownie wszystko jest wtedy rozmyte (nie tylko tekst ale również kształty). Przez lewą soczewkę natomiast widzę bardzo dobrze. Okres adaptacji to już prawie miesiąc (okulary sferyczne z cylindrami). Czy to dalsza kwestia przyzwyczajenia czy prawa soczewka została źle zamontowana?
KOBIETA, 30 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ciężko jednoznacznie stwierdzić, dlatego proszę się udać do optyka, który sprawdzi poprawność zamontowania soczewki. Możliwe też, że okulary zostały dobrane nieprawidłowo i będzie trzeba powtórzyć badanie wzroku.

Okres adaptacji był długi, dlatego to z okularami jest coś nie w porządku.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-dobrac-soczewki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.