Czy spanie na boku jest bezpieczne dla 2-miesięcznego dziecka?

Witam. Mój 2 miesieczny synek nie lubi spac na plecach stara przekrecac sie na bok układam go wiec w pozycji tzw bocznej bezpiecznej i tak śpi jak susełek.kiedy bardzo głęboko zaśnie staram sie go odwracać na plecy ale czasem bezskutecznie bo sam wraca do pozycji na boczku.Moje pytanie brzmi czy pozycja na boczku jest dla takiego maluszka zdrowa? Czy nie działa zle na bioderka i kegoslup ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, spanie na boku jest również dopuszczalną i bezpieczną pozycją dla niemowlaka.