Czy spóźniający się okres może być wynikiem zajścia w ciążę?

Witam, ja i moja dziewczyna mieliśmy ostatnio zbliżenie oralne, lecz po tym jak miała mój ejakulat w buzi pocałowała mnie i wtedy ja zacząłem pieścić ją. Wszakże niedługo po tym poszła się wysikać, ale jej okres opóźnia się już 2 dzień (już za niedługo trzeci). Jest możliwość aby było to spowodowane ciążą? Oczywiście doszło do tego 18 dnia jej cyklu więc teoretycznie trochę czasu po owulacji, ponadto ostatnio podróżowała z polski do Anglii (choć wtedy zazwyczaj okres pojawiał jej się wcześniej) plus do tego stres związany z kłótnią z przyjaciółką, którą dość mocno przeżyła ponadto od jakiegoś czasu chodzi przeziębiona i okazało się że dostała grzybicy (nie wiem czy to też wpływa na cykl)

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W takiej sytuacji najlepiej będzie jeśli Pana dziewczyna dla pewności wykona test ciążowy.