Czy środek na chorobę morską może osłabić działanie krążka antykoncepcyjnego?

Mam 23 lata, podczas rejsu zachorowałam na chorobę morską. Aby złagodzić objawy choroby dostałam plastry S***. Czy ich stosowanie wpływa w jakiś sposób na krążek antykoncepcyjny? Czy taka kombinacja nie jest groźna? Proszę o możliwie szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Lek nie powinien powodować zmniejszenia skuteczności antykoncepcyjnej krążka.